Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme [Resimli Anlatım]

Facebook hesabınızda silinen mesajları nasıl geri getireceğinizi bu yazımda sizlere detaylı bir şekilde anlatacağım.

Öncelikle hesabımıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki ok işaretine tıklıyoruz. Açılan menüden Ayarlar‘ı seçiyoruz.

facebook silinen mesajları geri getirme 1

 

Daha sonra açılan sayfada Genel Hesap Ayarları‘nı göreceksiniz. Orada en altta Facebook verilerinin kopyasını indir diye bir link göreceksiniz, ona tıklayın.

facebook silinen mesajları geri getirme 2

 

Açılan sayfada Facebook hesabınızın tüm yedeğini alabileceğiniz bir Arşiv dosyasına ulaşacaksınız. Fotoğraflar, Videolar, Mesajlar, Arkadaş Listeniz gibi tüm hesabınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

facebook-silinen-mesajlari-geri-getirme-6

 

Arşivi İndir‘e tıkladıktan sonra Kişisel Arşiviniz oluşturulacaktır diye bir bildirim geliyor.

facebook-silinen-mesajlari-geri-getirme-3

Aynı anda Facebook hesabınızda kullandığınız mail adresinize de bir mail geliyor arşivinizin hazırlandığına dair. Dolayısıyla eğer böyle bir şey talep etmediyseniz güvenlik açısından mutlaka aksiyon almanız gerekir.

facebook-silinen-mesajlari-geri-getirme-4

 

Yaklaşık 1 dakika sonra Arşivinizin hazır olduğuna ve indirebileceğinize dair bir mail daha geliyor Facebook’tan. Orada gönderilen linke tıklayarak indireceğiniz sayfaya yönlendiriliyorsunuz.

facebook-silinen-mesajlari-geri-getirme-5

Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki sayfaya geleceksiniz ve oradaki butona tıklayıp bilgisayarınıza zip formatında dosyayı kaydedebilirsiniz.

facebook-silinen-mesajlari-geri-getirme-6

 

Mesela benim Facebook arşivim 72 MB boyutundaydı. Bu boyut hesabın büyüklüğüne göre değişebilir. İnen zip dosyasını açtığınızda içerisinde Tıkladığınız reklamlar, arkadaş listeniz, katıldığınız eventler, fotoğraflarınız, videlolarınız, notlarınız gibi bir çok şeyi görebilirsiniz.

facebook-silinen-mesajlari-geri-getirme-8

 

Mesajlar dosyasını açtığınızda ise aşağıda paylaştığım şekilde hesabınızdaki tüm mesajlaşmalarınızı görebileceksiniz. Facebook’ta hiç bir şey silinmiyor aslında, sadece biz göremiyoruz. Ama bu şekilde bir işlem yaparak tüm geçmişimizi görebiliriz.

facebook-silinen-mesajlari-geri-getirme-7

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Yazar Hakkında Tüm Yazılarını Görüntüle

Yaşar Acar

Arama Motoru Pazarlaması ve Sosyal Medya başta olmak üzere dijital pazarlama alanında çalışmalar yapmaktayım. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

83 YorumYorumlar

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Bu işaretin * olduğu alanlar zorunludur