İnstagram Stories Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İnstagram’a yeni gelen stories yani hikayeler özelliği ile bir kullanıcı aynı Snapchat’teki gibi 24 saat içerisinde otomatik olarak silinen resim veya video içerik paylaşmasını sağlıyor. Bu sayede sizin takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini ve o gün içerisinde neler yaptıklarını görebilirsiniz.

Stories kısmı instagrama girdiğinizde anasayfada en üst kısımda yer alır. Burada hem kendinizin çektiği hem de hikayesini paylaşmış diğer arkadaşlarınızı görebilirsiniz.

instagram stories nedir nasıl kullanılır

Hikayesine bakmak istediğiniz kişiye tıklayarak onun paylaşmış olduğu resim veya videoyu görebilirsiniz.

instagram stories nedir nasıl kullanılır

Eğer siz bir hikaye çekmek istiyorsanız hemen sol üst köşede bulunan + işaretine basmanız gerekiyor. Bu sayede kamera aktif hale geliyor.

instagram stories nedir nasıl kullanılır

Bu ekranda 1 numaralı tuş flaşı kapatım açmanıza yarıyor, 2 numaralı tuşa basarsanız fotoğraf çekiyor eğer basılı tutarsanız video çekmeye başlıyor. 3 numaralı tuş ise ön veya arka kameraya geçiş yapmanızı sağlıyor.

Hikayenizi çektikten sonra paylaşıyorsunuz ve sizi takip edenler 24 saat boyunca hikayenizi görebiliyorlar. Hikayenize yazı ekleyebiliyorsunuz ve ayrıca kimlerin baktığını da görebiliyorsunuz. Bunun için aşağıda ok işaretiyle belirttiğim alana tıklayın.

instagram stories nedir nasıl kullanılır

Mesela benim hikayemi 27 kişi izlemiş, bunların kim olduğunun listesini de açılan ekranda şu şekilde görebilirsiniz:

instagram stories nedir nasıl kullanılır

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Yazar Hakkında Tüm Yazılarını Görüntüle

Yaşar Acar

Arama Motoru Pazarlaması ve Sosyal Medya başta olmak üzere dijital pazarlama alanında çalışmalar yapmaktayım. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

2 YorumYorumlar

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Bu işaretin * olduğu alanlar zorunludur