İnstagram’da # Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnstagram fotoğraflarının altında gördüğünüz #love #newyear #tbt gibi etiketlerin ne olduğunu ve ne işe yaradığını basitçe anlatıyorum.

# yani hashtag kullanımı aslında fotoğrafın konusunu veya temasını basitçe belirtebileceğiniz bir sistemdir. Örnek olarak siz arkadaşlarınızla fotoğraf koyduğunuzda bu fotoğrafın altına #friends etiketi eklerseniz instagramdaki kullanıcılar arama kısmında #friends etiketini arattıkları zaman tüm #friends konulu fotoğrafları liste halinde görebilirler.

# Ne İşe Yarar

Örnek olarak Beşiktaş maçına gidemediniz ancak orada paylaşılan fotoğrafları görmek istiyorsunuz o zaman arama kısmına #beşiktaş yazarak o anda o etiketle paylaşılan tüm fotoğrafları görebilirsiniz.

Mesela örnek olarak arama kısmına happy yazdığımızda en popüler # etiketler ve her bir # etikette kaç tane fotoğraf olduğunu görebilirsiniz.

instagram # nedir ve ne işe yarar

Aynı şekilde love yazdığınız zamanda oldukça fazla #love etiketi ile fotoğraf paylaşıldığını görebilirsiniz.

instagram # nedir ve ne işe yarar

# Nasıl Kullanılır

Hashtag yani # kullanırken mutlaka kendisinden sonra gelen kelimeye bitişik öncesinde gelen kelimeyle ayrı yazılır. Aşağıdaki örnek çok güzel bir kullanımdır. #love #happynewyear #happy

instagram # nedir ve ne işe yarar

Etiketlere bakarak bu fotoğrafın aşk, yeni yıl ve mutluluk temalı olduğunu anlayabiliyoruz.

 

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Yazar Hakkında Tüm Yazılarını Görüntüle

Yaşar Acar

Arama Motoru Pazarlaması ve Sosyal Medya başta olmak üzere dijital pazarlama alanında çalışmalar yapmaktayım. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

1 YorumYorumlar

  • Facebook kitlendi kimlik istedi gönderdim 2 gündür kapalı ayrıca reklamım var facede onada giremiyorum mağdurum yardımcı olabilirmisiniz ?

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Bu işaretin * olduğu alanlar zorunludur