İnstagram’da # Nedir ve Ne İşe Yarar?

1
3681

İnstagram fotoğraflarının altında gördüğünüz #love #newyear #tbt gibi etiketlerin ne olduğunu ve ne işe yaradığını basitçe anlatıyorum.

# yani hashtag kullanımı aslında fotoğrafın konusunu veya temasını basitçe belirtebileceğiniz bir sistemdir. Örnek olarak siz arkadaşlarınızla fotoğraf koyduğunuzda bu fotoğrafın altına #friends etiketi eklerseniz instagramdaki kullanıcılar arama kısmında #friends etiketini arattıkları zaman tüm #friends konulu fotoğrafları liste halinde görebilirler.

# Ne İşe Yarar

Örnek olarak Beşiktaş maçına gidemediniz ancak orada paylaşılan fotoğrafları görmek istiyorsunuz o zaman arama kısmına #beşiktaş yazarak o anda o etiketle paylaşılan tüm fotoğrafları görebilirsiniz.

Mesela örnek olarak arama kısmına happy yazdığımızda en popüler # etiketler ve her bir # etikette kaç tane fotoğraf olduğunu görebilirsiniz.

instagram # nedir ve ne işe yarar

Aynı şekilde love yazdığınız zamanda oldukça fazla #love etiketi ile fotoğraf paylaşıldığını görebilirsiniz.

instagram # nedir ve ne işe yarar

# Nasıl Kullanılır

Hashtag yani # kullanırken mutlaka kendisinden sonra gelen kelimeye bitişik öncesinde gelen kelimeyle ayrı yazılır. Aşağıdaki örnek çok güzel bir kullanımdır. #love #happynewyear #happy

instagram # nedir ve ne işe yarar

Etiketlere bakarak bu fotoğrafın aşk, yeni yıl ve mutluluk temalı olduğunu anlayabiliyoruz.

 

PAYLAŞ
Arama Motoru Pazarlaması ve Sosyal Medya başta olmak üzere dijital pazarlama alanında çalışmalar yapmaktayım. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

1 YORUM

  1. Facebook kitlendi kimlik istedi gönderdim 2 gündür kapalı ayrıca reklamım var facede onada giremiyorum mağdurum yardımcı olabilirmisiniz ?

YORUM

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Buraya adınızı yazınız