Linkedin Premium Üyelik Gerçekten Gerekli Mi? [Avantajları]

1
3208

Normal Linkedin hesabınız var ve premium üyelik alsam mı diye düşünenler için size premium üyeliğin 3 önemli avantajından bahsedeceğim bu yazıda. Bunlar;

Advanced Search (Gelişmiş Arama),

Who’s Viewed Your Profile (Profilinizi kimler görüntülemiş)

InMail (cevap garantili mail atabilme)

#1 Advanced Search (Gelişmiş Arama) Özelliği

Gelişmiş aramanın sol sütunu tüm kullanıcılara açık ancak sağ tarafta yer alan özellikler sadece premium üyeler için aktif durumda. Free kullanımda anahtar kelime, yer, ülke, şirket vb. kriterlere göre aramalar yapılabiliyorken, premium tarafta aslında daha odaklı ve özel kriterlere göre filtreleme yapmak mümkün.

linkedin gelişmiş arama

Resimde görüldüğü üzere belirli bir gruba üye olmuş kişilere özel, profesyonel çalışma tecrübesine göre, ilgileri, çalıştığı şirketin ekip sayısına kadar oldukça detaylı arama yapmak mümkün.

– Şirket Büyüklüğü

Burada kişinin çalıştığı şirketin start-up yada büyük kurumsal bir yapıda olup olmadığına göre filtre yapılabiliyor.

linkedin şirket büyüklüğü

– Pozisyon

Bu kısımda yönetici, üst düzey yönetici, junior veya senior gibi çeşitli pozisyonlara göre arama yapmak mümkün.

linkedin pozisyon– Kitlelere Göre

Burada ise tüm linkedin üyelerinin durumlarına göre filtrelendiği yapıyı görmekteyiz.

linkedin-kitle

– Fortune 1000 Şirketleri

Bu kısımda aslında tanınmış şirketlerde çalışanlara ulaşmak için çok önemli bir özelliği daha premium üyelikte kullanmaktayız.

linkedin fortune 1000

Bu özelliklerin yanı sıra Gelişmiş Arama daha önce yaptığınız tüm aramaları kaydediyor ve eğer sizin kriterlerinize uyan bir kişi sisteme eklendiğinde bunu otomatik olarak size bildiriyor.

linkedin gelişmiş arama kaydetme

#2 Profilimi Kim Görüntülemiş Özelliği

Linkedin’de free üyelikte profilinizi görüntüleyen kişilerin bir kısmını görebildiğiniz halde (son 5 kişi), premium üyelikte bu kişilerin tamamını görüntüleyebilirsiniz (Son 90 günde sizin profilinize bakan kişilerin tamamı).

Ne İşime Yarayacak Bu Özellik

Bu listeye bakarak öncelikle merakınızı gideriyorsunuz 🙂 şaka yaptım tabi ki de.

linkedin profile bakanlar

Buradan potansiyel müşterilerinize, sizinle iş birliğine girebilecek kişilere, aynı pozisyonda olup yeni bağlantılar yapabilirsiniz ki kişilere ekleyip mesaj gönderebilirsiniz. O kişileri ekleyip, iş çevrenizi genişletebilirsiniz.

Bu özelliğin bir diğer faydası ise sizi hangi aramalar sonucunda bulmuş bu kişiler onların tamamını görebilmektesiniz. Bu sayede profilinizi bu aramalara göre şekillendirebilir. Linkedin’de bu tarz aramalarda gösterilme şansınızı daha çok arttırıp daha ulaşılabilir olabilirsiniz.

linkedin arama terimleri

Aynı zamanda hangi sektörden kişilerin sizin profilinize baktığını, sizinle ilgilendiğini görebilirsiniz.

linkedin hangi sektör

Coğrafi olarakta profilinize bakan kişilerin yerlerini görebilmek mümkün.

linkedin coğrafik

#3 InMail (Cevap garantili mail) Özelliği

Bu özellik aslında benim en sevdiğim ve önemli bulduğum bir özellik. Premium üyelikte sizde ekli olmasa bile Linkedin üyesi başka bir kişiye direk mesaj gönderebiliyorsunuz.

Linkedin’e göre bu mesajların dönüşüm oranı (conversion rate) yaklaşık %7 civarındaymış ki bu inanılmaz bir rakam. Zaten bu maillerin okunma oranıda normal mesajlara göre daha fazlaymış.

linkedin in mail özelliği

Aynı zamanda bu özellikte 7 gün içerisinde cevap garantisi veriyor. Şöyle ki eğer mesajı alan kişi 7 gün içerisinde mesajınızı cevaplamazsa size başka bir hak daha veriyor. Böylece paranızın boşa gitmesi engellenmiş oluyor. 7 gün sonra cevap gelse bile gene siz o 1 mesaj hakkını kazanmış oluyorsunuz o bakımdan efsane bi özellik bana göre.

 

PAYLAŞ
Arama Motoru Pazarlaması ve Sosyal Medya başta olmak üzere dijital pazarlama alanında çalışmalar yapmaktayım. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

1 YORUM

YORUM

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Buraya adınızı yazınız