Twitter’da En Çok Retweet Yapılan Gün ve Saatler

1
1670

Twitter’da yapılan retweetler ile ilgili yapılan araştırma genel olarak kullanıcıların davranışlarını gözler önüne seriyor.

 1423 twitter hesabından, 1.7 milyon tweet analiz edilerek yayınlanan araştırmaya göre;

– Haftasonları daha çok Retweet yapılmaktadır. en-cok-retweet-yapilan-gunler – En çok Pazar günü atılan tweetler retweet almaktadır.

– Çalışma saatlerinde az olan retweet sayısı saat 19 – 23 arası maksimum seviyeye ulaşmaktadır. en-cok-retweet-yapilan-saat – En çok retweet yapılan saatler ise 22.00 – 23.00 arasıdır.

– Hashtag kullanılan tweetler kullanılmayanlara göre 2 kat daha fazla retweet almaktadır. resimli-tweet-retweet – Resim içeren tweetler içermeyenlere oranla 4 kat daha fazla retweet almaktadır.

– Çok fazla büyük harf içeren tweetler içermeyenlere nazaran 8 kat daha fazla retweet almaktadır. (melih gökçek’in sırrı bu olsa gerek 🙂 )

PAYLAŞ
Arama Motoru Pazarlaması ve Sosyal Medya başta olmak üzere dijital pazarlama alanında çalışmalar yapmaktayım. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

1 YORUM

  1. Bu araştırmada veriler nasıl elde edilmiş acaba. Ya da benzer araştırmalar yapmak istediğimizde bu tür veriileri hangi yolla elde edebiliriz. Ben daha önce Twitturk internet sitewi yolu ile bu tür araştırma yapmıştım. Farklı hangi yöntemler var. Aydınlatırsanız sevinirim.

YORUM

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Buraya adınızı yazınız