Twitter’da FF Nedir?

Twitter jargonunda FF vermek diye bir olay var ki burada onu açıklayacağım.

twitter ff vermeBu FF olayı aslında tamamen Twitter’daki kullanıcıların etkileşiminin arttırılması ve daha çok yayılması için Amerika’da ortaya çıkmış bir twitter kültürüdür. Şöyle ki, cuma günleri kullanıcılar kendi takipçilerine bir veya birden çok kişiyi takip etmesi için öneride bulunan bir tweet atarlar.

FF’in açılımı FollowFriday‘dir. Yani kısaca Cuma Takibi diyebilirim ve sadece Cuma günleri yapılan bir olaydır. Kullanımı ise şöyledir, örnek veriyorum:

Çok zekice esprileri ve ilginç tespitleri var takip edin derim. #FF @OrnekProfil

Örnek bir #FF tweeti:

twitter ff tweeti

Tabi ülkemizde bu biraz oyunun dışına çıkmış artık her dakika atılan tweetler haline gelmiş durumda. Takipçi sayılarını arttırmak isteyenler #FF ister, bizim insanımız çok başkasını öven şeylere meyilli değildir #FF vermez falan bu tarz ilginç şeyler her daim mevcut.

Mesela bugün günlerden pazar ama binlerce #FF tweeti gördüm, hatta ülkemizdeki kullanım şekillerine bir bakalım:

twitter ff örnekleri

Bir de zaten bizim ülkemizde Twitter’daki Trend Topic’lere bakarsak günün her saati bir takipleşme çabası içerisindeyiz. Galatasaraylılar takipleşiyor, Karşılıklı Takip, Sahura Kalkanlar Takipleşiyor gibi çok yaratıcı hashtag’ler her daim hayatımızda. Ne diyelim Allah akıl fikir versin..

twitter takipleşme

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu:

Yazar Hakkında Tüm Yazılarını Görüntüle

Yaşar Acar

Arama Motoru Pazarlaması ve Sosyal Medya başta olmak üzere dijital pazarlama alanında çalışmalar yapmaktayım. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Bu işaretin * olduğu alanlar zorunludur